wtorek, 4 września 2018

Idealne planszówki na jesienne wieczory

Gry planszowe wracają do łask. Coraz więcej osób po nie sięga. Egzemplarze znane sprzed lat, jak i te całkiem nowe. Każde znajdą swoich zwolenników. To doskonały pomysł na wzajemną integrację, spędzenie wolnego czasu z dala od telewizora, czy też komputera. Szczególnie, gdy przed nami długie jesienne wieczory.

Chciałabym wam dziś zaprezentować kilka tytułów, które przypadną na pewno do gustu zarówno starszym, jak i młodszym.

1. Gra Dobble

Dobble

Coś dla osób, które chcą sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość. O co chodzi? Na środku stołu odkryta jest karta, a pozostałe są równo podzielone na wszystkich graczy. Spójrz teraz na pierwszą spośród swoich kart i znajdź wspólny symbol z tą na stole, następnie szybko powiedz na głos, który to i natychmiast przejdź do następnej karty! Ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart, wygrywa. Aby gra nie wydawała się wam zbyt prosta, symbole bardzo często są odwrócone, występują również w różnych rozmiarach. 

2. Gra Eurobusiness

Eurobusiness

Któż jej nie zna? Gra rozwija żyłkę handlowca. Zwycięża ten, kto po upływie ustalonego czasu gry, posiada największy majątek. Sumuje się wówczas gotówkę i wartość wszystkich posiadłości. Jak dla mnie jest to najstarsza gra biznesowa, która wciąż cieszy się największą popularnością. Osobiście dostałam ją kilka lat temu i do dziś używana przy okazji większych spotkań z rodziną, czy znajomymi.

3. Gra 5 sekund

5 sekund

Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami, na których znajdują się pytania, po czym losują jedną z nich. Na pytanie odpowiada z kolei gracz, który siedzi na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Zrób to jednocześnie: wymyśl odpowiedzi, kontroluj czas i postaraj się nie skupiać na rozpraszających kulkach przesuwających się po spirali czasomierza. Myślisz, że to jest łatwe? Nic bardziej mylnego!

4. Gra Monopoly Standard

Monopoly Standard

Gra na wzór Eurobusiness, aczkolwiek trochę w innym, równie świetnym wydaniu.

5. Gra ' Powiedz to '

Powiedz to

Na czym to polega? Musisz zrozumieć sens, wypowiadanego przez innego gracza zdania. Cała trudność polega na tym, że podczas odczytywania wylosowanego hasła gracz ma na sobie ustnik utrudniający wypowiedź, a dodatkowo klepsydra nieubłaganie odmierza czas. Jak najszybciej musisz przekazać hasło swojej drużynie, możesz pomagać sobie gestykulując i pokazując to co chcesz przekazać. Jedyne o czym musisz pamiętać to to, by zmieścić się w czasie.

6. Gra Kalambury

Kalambury

Chyba nie muszę tu zbyt wiele mówić. Wygrywa drużyna, która za pomocą gestów, czy rysunków potrafi przedstawić i najszybciej odgadnąć hasło wskazane na karcie. Gra skierowana jest jednocześnie do dzieci i dorosłych, może być pretekstem do świetnej, pełnej humoru i emocji zabawy rodzinnej. 

Jak widzicie, wybór gier planszowych jest ogromny, ja przedstawiłam tylko kilka z nich. Więcej możecie znaleźć tutaj: gry planszowe. Myślę, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż spędzanie czasu w mniej pożyteczny sposób. 

A wy korzystacie czasem z takich umilaczy czasu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze czytam, ale nie jestem w stanie na wszystkie odpowiedzieć, za co przepraszam. Szanuję swoich czytelników, więc jeżeli masz pytania to napisz do mnie na natsko1993@gmail.com :)